Rytmika

Nauczyciele rytmiki:

mgr Eliza Maria Węcowska: muzyk-nauczyciel rytmiki, polonistka, mgr. filologii słowiańskiej. Od 2004 r. prowadzi zajęcia umuzykalniające i rytmiczne w przedszkolach i żlobkach. Zalożycielka i Dyrektor Centrum Edukacyjno-Muzycznego Micado zajmujacego się głównie wczesnodziecięcą edukacją muzyczną oraz opieką nad dziećmi do 4 lat( Akademia Malucha "Tuptuś" o profilu muzycznym).

mgr Natalia Karpińska: nauczyciel zajęć muzyczno-rytmicznych w Micado. Z wyróżnieniem ukończyla Akademię Sztuki w Szczecinie na wydziale instrumentalnym. Za wybitne osiągnięcia w nauce dwukrotnie otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym Szczecina i regionu; udzielając się zarówno kameralnie (wchodzi w skład zespołów: Dynamic Piano Trio, Women String Trio), jak i orkiestrowo (jest koncertmistrzem grupy wiolonczel Kameralnej Orkiestry Akademii Sztuki, opiekunem i koncertmistrzem grupy wiolonczel Szczecińskiej Młodzieżowej Orkiestry Kameralnej, jak również współpracuje z Orkiestrą Akademia). Pracuje z dziećmi w wieku od 1,5 roku do 5 lat prowadząc zajęcia muzyczno-ruchowe (rytmika). Od września 2014 roku będzie także asystentką przy Katedrze Instrumentów Smyczkowych na Akademii Sztuki w Szczecinie.

mgr Marzena Kałuża: muzyk, nauczyciel rytmiki. Ukończyła Akademię Sztuki w Szczecinie. Pracuje jako nauczyciel rytmiki w centrum Edukacyjno-muzycznym Micado z dziecmi od 1,5 r do 4 lat oraz w Szczecińskich przedszkolach. Jest także nauczycielem muzyki w Szkole Podstawowej.

Marta Halaś: studentka Akademii Sztuki w Szczecinie na wydziale instrumentalnym (licencjat). Od 15 lat gra na skrzypcach,od 7 lat na fortepianie a od niedawna także na gitarze. W Micado prowadzi zajęcia rytmiki z dziecmi w wieku od 1,5 roku do 4 lat. Wspołpacuje także ze szczecinskimi przedszkolami prowadząc zajecia rytmiki. Gra orkiestrze kameralnej Contertino w Szczecinie oraz gościnnie w Gorzowskiej Filharmonii. Jest miłośniczką żółwi hoduje jednego i wie o nich wszystko:) Pochodzi z dolnego śląska (Polkowice). W wolnych chwilach maluje.

Podczas zajęć rytmiki dziecko przede wszystkim ma kontakt z rówieśnikami, uczy się słuchac kogoś innego niż rodzica, bawi się i pracuje w grupie - to wszystko pomoże mu w przyszłości: przeżyc rozstanie z rodzicami gdy pójdzie do przedszkola i być bardziej samodzielnym.

Zajęcia rytmiki kształtują wrażliwość muzyczną dziecka, rozwijają jego predyspozycje muzyczne, kształtują motorykę, sprawność i estetykę ruchu. Ogólny program zajęć rytmiki prowadzonych w Akademii Malucha Micado obejmuje:


 • zajęcia ruchowe przy muzyce (cwiczenia z szarfami, woreczkami itp)
 • wprowadzenie i naukę piosenki
 • ćwiczenia inhibicyjno-incytacyjne
 • układy przestrzenno-ruchowe oraz naukę prostych form tanecznych (starsze grupy)
 • improwizacje rytmiczne
 • improwizacje melodyczne (starsze grupy)
 • grę na instrumentach perkusyjnych
 • zabawy muzyczne i ruchowe w grupach
 • "malowanie muzyki"
 • rozpoznawanie rożnic dynamicznych i zmian tempa
 • ćwiczenia pamięciowe
 • zagadki muzyczne


Akademia malucha MICADO, Szczecin, ul. Witkiewicza 58 (Tuptuś) ul. Rydla 98 (hotel Zbyszko)
tel. 0 798 812 890, email: micado@micado.pl